Posturi disponibile

Agent de vânzări

Cluj Napoca

Agent de vânzări || Divizia Visual Communication

antalis-people_960x600.jpg (Coworkers team at work. Group of young business people in trendy casual wear working together in creative office)

Minim 2-3 ani experienta in B2B, canale de distributie preferate de comunicare vizuala cu experienta in productie publicitara, electronica, industrie. // Experienta in vanzari de materii prime si productie de publicitate
Licență în afaceri sau științe tehnice
Abilități de comunicare: de preferat fluent în limba engleză, vorbit și scris
Permis de conducere cat. B
Creativ, deschis la minte, proactiv și orientat spre obiective
Deschis pentru construirea de noi relații de lungă durată cu partenerii de afaceri, comunicativi, cu abilități excelente de negociere și atitudine profesională
Cunoștințe practice foarte bune de MS Office (Word, Excel, Power Point)

Descrierea postului

Prospectare activă și colectare de clienți, construind relații solide de afaceri cu clienți noi
Atingerea obiectivelor bugetare
Vânzări active ale tuturor grupelor de produse și serviciilor oferite de Sectorul Comunicare Vizuală
Pregătirea și introducerea de noi proiecte de afaceri, supravegherea implementării ulterioare
Cooperare strânsă cu consilierul de vânzări în ceea ce privește serviciul pentru clienți, implicarea ridicată în proiecte și sprijinirea tuturor membrilor echipei
Respectarea politicilor de credit corporative, supravegherea plăților clienților //Introducerea și respectarea politicii de preț
Înregistrarea activităților în sistemul CRM, raportare regulată către supervizor

 Noi oferim

• Acces la traininguri tehnice și comerciale // Dezvoltare personală și posibilități de promovare în conformitate cu realizările individuale // Participarea la diverse proiecte
• Atmosferă prietenoasă într-o echipă în continuă dezvoltare // Remunerație atractivă împărțită între partea fixă și cea variabilă în funcție de rezultatele obținute // Mașină de serviciu și beneficii sociale suplimentare.

Agent de vânzări || Divizia Packaging

PL_packaging_center2.jpg
Experiență de cel puțin 2-3 ani în B2B, canale de distribuție a ambalajelor, de preferat în industria auto, electronică, automatizare, mașini sau alte piețe industriale
Experienta in vanzari de materiale de ambalare, masini sau solutii de ambalare
Studii superioare economice sau  tehnice
Abilități de comunicare: de preferință fluent în limba engleză, vorbit și scris

Prospecție activă și colectare de clienți, construind relații solide de afaceri cu clienți noi
Atingerea obiectivelor bugetare și profitabilitatea așteptată a clienților
Vânzări active pentru toate produsele și serviciile oferite de Divizia de Packaging
Cooperare strânsă cu consilierul de vânzări în ceea ce privește serviciul pentru clienți,
implicarea ridicată în proiecte și sprijinirea tuturor membrilor echipei
Respectarea politicilor de credit corporative, supravegherea plăților clienților
Introducerea și respectarea politicii de preț

 Noi oferim:

• Acces la multiple traininguri tehnice și comerciale, în țară și în străinătate ​• Dezvoltare personală și posibilități de promovare în funcție de realizările individuale • Participarea la diverse proiecte • Atmosferă prietenoasă într-o echipă în continuă dezvoltare • Remunerație atractivă împărțită între partea fixă și cea variabilă în funcție de rezultatele obținute. • Mașină de companie și beneficii sociale suplimentare.